top of page

SUZDURME TAMBURLARI

TEKNELLERR_edited.png

40 yıllık deneyim ...

Size yardıma hazırız.

Proses tankında işlenmiş sulu teleme tambur sistemlerinden geçirilerek suyu telemeden ayırma işlemi yapar. İki çeşit süzdürme tamburu vardır.
1- İçten ürün geçerek ayrıştırma işlemini yapan tambur bu tambur eleği minimum 1 mm delik çapına sahiptir. Daha iri telemeler için uygundur. Tamburun altında su toplama havuzu vardır. Burada toplanan peynir altı suyunu pompa vasıtası ile peynir altı suyu tankına gönderilmektedir. Tamburun hızı ayarlanabilmektedir. İçerisinde borudan bir helezon bulunmaktadır. ürünü arkadan öne doğru taşımaktadır.
2- Dıştan ürün geçerek ayrıştırma işlemini yapan tambur bu tambur eleği minimum 0.130 mm - 1 mm kadar kullanılmaktadır. Daha küçük telemelerin süzülmesinde uygundur. Tamburun altında su toplama havuzu vardır. Burada toplanan peynir altı suyunu pompa vasıtası ile peynir altı suyu tankına gönderilmektedir. Tamburun hızı ayarlanabilmektedir. Tamburun dış kısmında eleğin üzerine yapışan teleme tamburun önünde bulunan teflon sıyırıcıda sıyırılarak boşaltılmaktadır.
Tamburlarda komple AISI 304 paslanmaz çelik kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

bottom of page