top of page

HOMOJENIZATOR

TEKNELLERR_edited.png

40 yıllık deneyim ...

Size yardıma hazırız.

Bir sıvı içerisinde bir veya daha fazla maddeyi kalıcı olarak karıştırmak için sıvı içerisinde asılı halde bulunan partiküllerin mikronize edilmesini ve dağılmasını sağlayan bir homojenizatör kullanılması gerekir. İşlem, sonraki işlemler ve depolama sırasında bile ürünün kimyasal bileşimini oldukça kararlı hale getirir.

Ürün homojenleştirme vanasına düşük devirde ve yüksek basınçta ulaşır. Sıvının şiddetli bir şekilde hızlanması, ardından ani bir yavaşlama, sonunda çökecek olan iç buhar globülleri oluşturan bir fenomen olan kavitasyona neden olur. Muamele edilen sıvı ayrıca yoğun bir türbülans ve homojenleştirme valfinden geçişten kaynaklanan yüksek frekanslı titreşimlerden etkilenir ve bunun sonucunda çarpma halkasıyla çarpışmaya neden olur.

Homojenizatörler, tek veya çift kademeli homojenleştirme odasına sahip olabilir. Çift kademeli homojenizatörler, ilk aşama işlemden sonra yağ globüllerinin birikmesini önlemek için belirli yağ ürünlerinin işlenmesinde kullanılır. Homojenleştirme valfleri, hassasiyet ve doğruluk sağlayan özel bir yardımcı hidro-pnömatik ünite tarafından desteklenir.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

bottom of page